Jak wybrać odpowiednią folię paroizolacyjną?

Folie paroizolacyjne są używane do celów izolacyjnych i hydroizolacyjnych. Istnieją różne rodzaje folii paroizolacyjnych w zależności od celu, rodzaju i sposobu instalacji. Trzy główne kategorie folii paroizolacyjnych to folia w rolkach, włóknina i włóknina typu spunbond.

Folia rolowana

Jest to najczęściej używana folia paroizolacyjna, ponieważ nadaje się do formy rolki. Stosuje się ją do takich zastosowań jak pokrycia dachowe, izolacja ścian i siding. Zaletami tego materiału jest to, że jest łatwy w instalacji i zapewnia trwałą powierzchnię.

Włóknina

Jest to bariera paroszczelna, która jest utkana z włókien syntetycznych. Korzyści z tego materiału są takie, że jest on elastyczny i lekki. Można go używać do celów izolacyjnych, przegród budowlanych i dachów. Wadami tego materiału jest to, że nie jest zbyt trwały i nie zapewnia wodoodpornej powierzchni.

Spunbond

Jest to wysoce porowata i trwała folia, która jest używana do izolacji i hydroizolacji. Zaletami tego materiału jest to, że jest bardzo elastyczny i łatwy w montażu. Zalecany jest do celów izolacyjnych i hydroizolacyjnych.

Wnioski:

Istnieją różne rodzaje folii paroizolacyjnych, ale najbardziej powszechną i szeroko stosowaną jest bariera paroizolacyjna w formie rolki. Istnieją różne rodzaje folii paroizolacyjnych dostępnych na rynku, ale jest to najczęściej używany.

Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią folię paroizolacyjną, to musisz rozważyć rodzaj zastosowania, cel i sposób instalacji. Możesz skorzystać z wyżej wymienionych wskazówek, aby podjąć właściwą decyzję.