3 Rodzaje odkurzaczy przemysłowych, które każdy przemysłowiec powinien znać

W dzisiejszych czasach sprzątanie domu nie jest dużym problemem ze względu na nową, nowoczesną technologię. Najnowszy odkurzacz jest stworzony do użytku domowego. Jednak istnieje ogromne zapotrzebowanie na odkurzacze przemysłowe ze względu na duże powierzchnie do czyszczenia. Odkurzacz przemysłowy jest przeznaczony do czyszczenia powierzchni przemysłowych, magazynów, sklepów i zakładów produkcyjnych. Istnieją różne rodzaje odkurzaczy przemysłowych, które każdy przemysłowiec powinien znać.

1. Pneumatyczny

Odkurzacz pneumatyczny jest najbardziej rozpowszechnionym typem odkurzacza przemysłowego. Stanowi on połączenie zwykłego odkurzacza i kompresora. Sprężone powietrze wchodzi do urządzenia i jest przesyłane do szczotki, która porusza się po powierzchni podłogi. Cząstki pyłu są zbierane przez szczotkę i wpadają do pojemnika. Jest to najłatwiejszy sposób czyszczenia dużych powierzchni.

2. Para

Jest to inny rodzaj odkurzacza przemysłowego. Jest on używany do czyszczenia dużych obszarów, takich jak fabryki i sklepy. Używa wody do czyszczenia dużych powierzchni. Para jest wypełniona wodą i włączony jest podgrzewacz. Woda jest podgrzewana i para jest dmuchana na podłodze. To usunie brud i kurz z podłogi, a także wysuszy podłogę.

3. Elektrostatyczny

Jest to kolejny typ odkurzacza przemysłowego. Jest on używany do czyszczenia dużych obszarów. Jest to połączenie elektrostatycznego separatora pyłu i źródła zasilania. Moc jest podawana do elektrostatycznego separatora pyłu. Cząstki pyłu są naładowane i ładunek jest przenoszony na ścianę. Cząstki pyłu przylegają do ściany i są usuwane z powierzchni.

Wnioski:

Konieczne jest, aby każdy przemysłowiec wiedział o różnych typach odkurzaczy przemysłowych, a także rozumiał ich działanie.