Jak usunąć olej z nawierzchni?

Asfalt jest najbardziej rozpowszechnionym rodzajem nawierzchni w każdej części świata. Każdego roku ludzie używają oleju do czyszczenia nawierzchni z dróg. Czasami olej odkłada się w asfalcie.

Po wyczyszczeniu dróg, nie znajdziesz żadnego oleju w asfalcie, ale olej nadal pozostaje na drodze i daje nieprzyjemny zapach w powietrzu. Olej ten zabarwi powierzchnię drogi i nie będzie można z niej korzystać.

Jedynym rozwiązaniem jest usunięcie oleju z asfaltu. Oto proste wskazówki, jak to zrobić:

1. Użyj roztworu alkalicznego

Roztwór alkaliczny pomoże oczyścić olej z asfaltu. Wszystko, co musisz zrobić, to wlać 1/4 litra wody i dodać 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Dobrze wymieszaj i pozostaw na 5 do 7 dni. Olej zostanie usunięty z asfaltu.

2. Użyj gorącej wody

Woda pomoże usunąć olej z chodnika. Jeśli używasz wiadra, to wlej 1/4 litra wody i dodaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Odczekaj 20-30 minut, a następnie odcedź mieszaninę. Po tym czasie będziesz mógł wykorzystać wodę.

3. Wlej ocet

Ocet jest jednym z najlepszych rozwiązań, aby usunąć olej z chodnika. Dodaj 1/4 litra octu do 1 litra wody i dobrze wymieszaj. Pozostawić na 15 minut, a następnie przecedzić mieszaninę.

4. Użyj skrobaczki

Skrobaczka to najskuteczniejszy sposób na usunięcie oleju z asfaltu. Zrób skrobaczkę, mieszając 2 części piasku i 1 część cementu. Nałóż go na asfalt i zeskrob go. Olej zostanie usunięty z asfaltu.

5. Użyj ściągaczki

Ściągaczki służą do czyszczenia nawierzchni. Na rynku znajdziesz dobrej jakości ściągaczkę. Pomoże ona usunąć olej z asfaltu.

Wnioski:

Są to proste i skuteczne wskazówki, aby usunąć olej z chodnika. Nie musisz iść do centrum serwisowego, aby usunąć olej z chodnika. Wypróbuj te proste wskazówki i zobacz, jak bardzo olej jest usuwany.