Cięcie płytek pod kątem 45 stopni

Cięcie płytek jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia i większość ludzi ma problemy z właściwym cięciem płytek. Cięcie płytek nie jest ograniczone tylko do konkretnego rodzaju podłogi, ale kąt, pod którym trzeba ciąć płytki jest inny. Tak więc, tutaj zamierzam podzielić się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci ułatwić proces cięcia.

1. Zrób znak

Zrób znak, gdzie chcesz wyciąć swoją płytkę, a następnie zrobić małe koło wokół niego. Zrób koło na tyle małe, aby ułatwić proces cięcia.

2. Użyj ostrego ostrza

Jeśli masz tępe ostrze, to trudno będzie Ci przeciąć płytkę w linii prostej. Zamiast tego użyj ostrego ostrza, abyś mógł wykonać czyste cięcie bez żadnych uszkodzeń.

3. Użyj odpowiedniego narzędzia

Istnieją różne narzędzia dostępne na rynku, ale można wybrać ten, który pasuje do Twoich potrzeb. Jeśli planujesz przyciąć płytkę w określonym miejscu, to powinieneś wybrać takie, które może przeciąć płytkę w tej pozycji.

4. Zacznij od narożnika

Cięcie płytek nie jest łatwe i większość ludzi próbuje ciąć od środka. Ale jeśli zaczniesz od rogu to będziesz w stanie zrobić czyste cięcie bez żadnych uszkodzeń.

Wnioski:

Teraz wiesz, jak prawidłowo przyciąć dachówkę. Jestem pewien, że otrzymasz łatwe i czyste cięcie.